Wielkopolski Portal Senioralny

Jarocin - Spichlerz Polskiego Rocka

Jarocin - Spichlerz Polskiego Rocka
    Na początek warto tutaj wspomnieć choćby znaną piosenkarkę Korę, jej męża Kamila Sipowicza, czy poznańskiego muzyka Wojciecha Kordę.

    Tak, tak - czas leci nieubłaganie... Szczególnie tym młodszym seniorom polecamy odwiedzenie Spichlerza Polskiego Rocka, który mieści się w centrum Jarocina. Przez lata w tym mieście odbywał się najsłynniejszy w Europie Wschodniej festiwal muzyki rockowej. Podczas jego kolejnej edycji w 1994 roku telewizja BBC zrealizowała film "Moja krew, twoja krew". Był on emitowany na całym świecie. Muzyka rockowa, wcześniej określana mianem big-bitowej odegrała ogromną rolę w świadomości młodych wówczas Polaków. Trudno sobie wyobrazić bez niej zmianę ustroju społeczno-politycznego w Polsce 1989 roku. Dzięki znaczącemu wsparciu Unii Europejskiej w 2014 roku oddano w Jarocinie do użytku nowoczesne muzeum polskiego rocka. Mimo, że mieści się w zabytkowym trzykondygnacyjnym spichlerzu jest w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Zamontowane są w nim windy i wyciągi. W obiekcie znajduje się w sumie kilka tysięcy eksponatów - płyt, kaset, starych odtwarzaczy audio, plakatów z koncertów, gazet muzycznych, festiwalowych karnetów, a nawet butów "glanów". Ekspozycja ma charakter multimedialny. Można więc także obejrzeć  filmy dokumentujące jarociński festiwal oraz liczne fotografie muzyków i publiczności.

    Muzeum mieści się nieopodal Rynku przy ul. Poznańskiej 2. Czynne jest codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Bilet ulgowy kosztuje 5 zł, natomiast osoby na wózkach inwalidzkich mają wstęp bezpłatny. Obecna aura nie sprzyja wycieczkom, ale mimo to możecie państwo odwiedzić je wirtualnie Tutaj.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego