Wielkopolski Portal Senioralny

Film Tomasza Wiśniewskiego

Film Tomasza Wiśniewskiego
    Autor jest białostockim animatorem kultury, niezależnym filmowcem oraz założycielem Stowarzyszenia Szukamy Polski.   

    Jego film dokumentalny "Raduja się, rzech tu jest" opowiada  o Ślązaczce – Dorocie Budnik, która jako młoda dziewczyna założyła rodzinę w podlaskiej, prawosławnej wsi. Mimo, że wywodziła się z zupełnie innej kultury, to zaakceptowała swoje nowe miejsce. Tu od lat śpiewa w chórze cerkiewnym, a obecnie jest sołtysem i została wybrana radną.

    Film prezentowany był kilka lat temu w Poznaniu na Festiwalu Filmowym Osób Dojrzałych "Wyścig Jaszczurów. Zapraszamy do obejrzenia jego. 

 

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę