Wielkopolski Portal Senioralny

Darmowy chleb - film Janusza Kłosińskiego

Darmowy chleb - film Janusza Kłosińskiego
Janusz Kłosiński jest pisarzem i poetą, ale przede wszystkim aktorem naturszczykiem. Największą sławę przyniosła mu rola Józia śpiewaka w kultowym filmie "Rejs".

Janusz Kłosiński, obok Jana Himilsbacha, jest chyba najbardziej rozpoznawaną postacią, która z ulicy wdarła się do bohemy artystycznej PRL-u. Debiutował w filmie "Rejs" Marka Piwowskiego. Później można go było zobaczyć min. w takich filmach, jak "Wniebowzięci", "Trzeba zabić tę miłość", czy "Uprowadzenie Agaty". Jest także autorem opowiadań oraz licznych wierszy. Do dzisiaj rozśmiesza publiczność  śpiewając znaną wszystkim z filmu "Rejs" piosenkę jego autorstwa "Były maje, były bzy". Janusz Kłosiński ma 79 lat i tak naprawdę, chyba dopiero teraz jest u szczytu swojej formy artystycznej.

Na początku XXI, gdy powszechne stały się kamery cyfrowe, postanowił samemu robić filmy. Jednym z ciekawszych jest obraz "Darmowy chleb". Jest to sfilmowany monodram jego autorstwa. Janusz Kłosiński wciela się w nim w trzy postacie - prokuratora, sędziego i oskarżonego. Choć film powstał 9 lat temu nadal zaskakuje swoją świeżością, a także aktualnością. Obraz został wyróżniony na I Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych "Wyścig Jaszczurów", który odbywał się w Poznaniu. Kilka lat później Janusz Kłosiński zdobył na tym festiwalu główną nagrodę "Złotego Jaszczura" za film "Czerwony dywan".

Zapraszamy państwa do obejrzenia tego niezwykłego filmu.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego