Wielkopolski Portal Senioralny

Darmowy chleb - film Janusza Kłosińskiego

Darmowy chleb - film Janusza Kłosińskiego
Janusz Kłosiński jest pisarzem i poetą, ale przede wszystkim aktorem naturszczykiem. Największą sławę przyniosła mu rola Józia śpiewaka w kultowym filmie "Rejs".

Janusz Kłosiński, obok Jana Himilsbacha, jest chyba najbardziej rozpoznawaną postacią, która z ulicy wdarła się do bohemy artystycznej PRL-u. Debiutował w filmie "Rejs" Marka Piwowskiego. Później można go było zobaczyć min. w takich filmach, jak "Wniebowzięci", "Trzeba zabić tę miłość", czy "Uprowadzenie Agaty". Jest także autorem opowiadań oraz licznych wierszy. Do dzisiaj rozśmiesza publiczność  śpiewając znaną wszystkim z filmu "Rejs" piosenkę jego autorstwa "Były maje, były bzy". Janusz Kłosiński ma 79 lat i tak naprawdę, chyba dopiero teraz jest u szczytu swojej formy artystycznej.

Na początku XXI, gdy powszechne stały się kamery cyfrowe, postanowił samemu robić filmy. Jednym z ciekawszych jest obraz "Darmowy chleb". Jest to sfilmowany monodram jego autorstwa. Janusz Kłosiński wciela się w nim w trzy postacie - prokuratora, sędziego i oskarżonego. Choć film powstał 9 lat temu nadal zaskakuje swoją świeżością, a także aktualnością. Obraz został wyróżniony na I Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych "Wyścig Jaszczurów", który odbywał się w Poznaniu. Kilka lat później Janusz Kłosiński zdobył na tym festiwalu główną nagrodę "Złotego Jaszczura" za film "Czerwony dywan".

Zapraszamy państwa do obejrzenia tego niezwykłego filmu.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

108 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę