Wielkopolski Portal Senioralny

Kolej jest moją pasją

Kolej jest moją pasją
    Wielu z nas zastanawia się nad tym, co robić na emeryturze? Poznaniak Roman Paul znalazł na to pytanie prostą odpowiedź - fotografować, to co zawsze kochaliśmy.

    Dzisiaj 70. letni (czyli pełen werwy) senior chyba od lat pragnął podzielić się swoją pasją.  Jest nią fascynacja zanikającą obecnie "koleją żelazną". Można by godzinami rozwodzić się o romantyzmie kolei parowej. Można by długo opowiadać o wielkim polskim wizjonerze Erneście Malinowskim, który zbudował jedyną na świecie linię kolejową na wysokości 5 000 kilometrów nad poziomem morza. A działo to się w połowie XIX wieku w peruwiańskich Andach. Poznaniak Roman Paul doskonale wyczuwa światowe trendy i od lat, z potrzeby serca, fotografuje zanikające dworce kolejowe, parowozy oraz nieprawdopodobne mosty kolejowe, które są niewątpliwymi cudami techniki.

      Zapraszamy Państwa do zapoznania się z fotogramami autora, dzięki któremu możemy dostrzec piękno kultury technicznej schyłku XIX wieku.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego