Wielkopolski Portal Senioralny

Historia teledysków

Historia teledysków
   Tak naprawdę, to pojawiły się one w latach 80. ubiegłego wieku. Zawdzięczamy je powstaniu stacji telewizyjnej MTV. Ale czy tylko?

    Jednym z pionierów tego nowego gatunku jest Polak – Zbigniew Rybczyński. Jeszcze żyjąc w Polsce potrafił realizować niezwykłe filmy, również animowane. Za krótkometrażowy obraz „Tango” otrzymał nagrodę OSCARA. Zamieszkał w USA i został pionierem teledysków. Dzisiaj jego filmy są klasyką gatunku. Autor ma obecnie 71 lat i nadal czuje się młodo! Jest konstruktorem nowego obiektywu, który perfekcyjnie odwzorowuje rzeczywistość - jak żaden wcześniej. Tylko, że zaden z koncernów optycznych nie zamierza go produkować - bo jest po prostu zbyt tani. Osobiście miałem przyjemność dwukrotnie w życiu rozmawiać ze Zbigniewem Rybczyńskim. Wiele lat temu przekazał mi wiedzę, którą nadal dzielę się z młodymi filmowcami. Ostatnio przypomniałem mu o tym i bardzo się ucieszył.

    Pragniemy Państwu przypomnieć jeden z jego ważnych teledysków.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego