Wielkopolski Portal Senioralny

96-latka wokalistką zespołu rockowego

96-latka wokalistką zespołu rockowego
    Inge Ginsberg ma 96 lat, żydowskie korzenie i śpiewa death metal w zespole Tritone Kings. W utworach, do których także pisze teksty nawiązuje do śmierci, radości z życia i przemijania.

     Inge Ginsberg pochodzi w Wiednia, urodziła się w 1922 roku w zamożnej żydowskiej rodzinie. Gdy miała 17 lat wybuchła wojna, a jej rodzina została rozdzielona. Ojciec Inge - Fritz Neufeld został wywieziony do obozu koncentracyjnego w Dachau. Po wojnie Inge postanowiła uciec do Szwajcarii, przeprawiając się przez góry. W latach 50. pracowała tam  jako dziennikarka i mieszkała na zmianę w Szwajcarii i Izraelu. U schyłku swojego życia dała się poznać jako frontmenka zespołu muzycznego. Wystąpiła w szwajcarskiej wersji programu „Mam talent”. Jak zaczęła się jej przygoda z zespołem? Jej przyjaciel zasugerował, że wiersze które pisze Inge nawiązują do death metalu. Inge nie miała pojęcia czym jest death metal, więc postanowiła sprawdzić.

    Zapraszamy Państwa do wysłuchania jej wyznań.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego