Wielkopolski Portal Senioralny

Malarstwo Teresy Wiśniewskiej

Malarstwo Teresy Wiśniewskiej
Malowanie to jeden z rozdziałów życia Pani Teresy Wiśniewskiej, który rozpoczął się po kilku latach spędzonych na emeryturze, zupełnie przez przypadek. Będąc słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy uczestniczyła w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez artystów w Skłudzewie. Poznała tam wspaniałe grono ludzi i razem z nimi zaczęła malować – od tego czasu minęły dwa lata.

Pani Teresa najczęściej maluje pejzaże, gdyż inspirują ją miejsca, w których lubi przebywać i odpoczywać: łąki, drogi w lesie, domki na drzewach, ogrody. Jak sama tłumaczy – Patrzenie w przestrzeń daje mi spokój i poczucie nie ograniczenia. Rzadko wyżywam się w abstrakcji – tłumaczy Pani Teresa.  -  Przy malowaniu zapominam o smutnych rzeczach – dodaje. Jest osobą z ogromnym potencjałem, lecz skromnie wypowiada się o swoich umiejętnościach i dokonaniach malarskich. Otwarcie przyznaje, nie potrafi jeszcze przełożyć wielu pomysłu na płótno malarskie, więc regularnie się dokształca i korzysta z pomocy swoich mistrzów.

– Ani ja, ani nikt nie mówi o talencie. Słyszę czasami: „masz potencjał — pracuj”. I staram się. Moje obrazki są amatorskie, podobają się, obdarowuję nimi innych i sprzedaję je. Jeśli dostarczają miłych wrażeń to się cieszę — komentuje Pani Teresa.

 

Autor: Redakcja zdrowy-senior.org, http://zdrowy-senior.org/

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego