Wielkopolski Portal Senioralny

Irena Dziedzic – Ona trzęsła telewizją

Irena Dziedzic – Ona trzęsła telewizją
    W wieku 93 lat zmarła Irena Dziedzic. Była pierwszą niekwestionowaną gwiazdą telewizji. Była twórczynią pierwszego polskiego talk-show "Tele - Echo".

   Irena Dziedzic urodziła się Kołomyi. Uczyła się w żeńskiej szkole podstawowej – od drugiej klasy aż do wybuchu wojny mieszkając w internacie sióstr Felicjanek we Lwowie. W czasie okupacji Irena uczyła się w szkole średniej, ukraińskiej "dziesięciolatce" . Maturę zdała już w Krakowie. 1946 roku rozpoczęła pracę w redakcji „Echa Krakowa” początkowo jako maszynistka, ale wkrótce już jako reporterka. Tam ją zauważono i zaproponowano prace w Warszawie w redakcji „Głosu Ludu”. Wkrótce upomniało się o nią radio, a później telewizja. Zasłynęła ze swoich wywiadów w programie „Tele – Echo”. Ukazało się ponad 800 wydań tego popularnego programu. Irena Dziedzic z powodzeniem prowadziła również Festiwal w Sopocie. Wystąpiła także w kilku filmach. Zawsze była elegancka i perfekcyjnie przygotowana.

   Zapraszamy Państwa do obejrzenia trochę żartobliwego filmu o niej zatytułowanego „Ona trzęsła telewizją”. Jego autorem jest znany filmowiec amator i senior Bohdan Kezik, laureat poznańskiego festiwalu filmowego „Wyścig Jaszczurów”.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego