Wielkopolski Portal Senioralny

Wyrzeźbione życie

Wyrzeźbione życie
    Autorami filmu są śląscy filmowcy amatorzy - Joachim Piechulek i Jerzy Jóźwiak. Obydwoje są emerytami i mają odpowiednio 80 i 70 lat.

   Od wielu lat tworzą swoje filmy w Amatorskim Klubie Filmowym "Iks" w Mikołowie. Kilka lat temu zrealizowali obraz "Wyrzeźbione życie". Opowiada on o wręcz nieprawdopodobnej historii życia śląskiego rzeźbiarza Augusty Dyrdy. Bohater filmu urodził się niedaleko Pszczyny na Górnym Śląsku. Zanim został uczniem słynnego polskiego rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego, jako Ślązak, odbył służbę wojskową w Wehrmachcie. Będąc jeńcem wojennym przebywał w obozie w Jugosławii. Jego malowidła ścienne portretów Józefa Stalina zachwyciły samego Josipa Broz Tito.

     Film "Wyrzeźbione Życie" był prezentowany na odbywającym się w Poznaniu Festiwalu Niezależnej Twórczość Filmowej Osób Dojrzałych "WYŚCIG JASZCZURÓW". Zapraszamy państwa do obejrzenia tego niezwykłego filmu.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego