Wielkopolski Portal Senioralny

Jubilatki

Jubilatki
Wojciech Wikarek jest emerytowanym górnikiem z kopalni PIAST w Bieruniu. Od zawsze jego pasją było filmowanie. Jako filmowiec amator zdobył dziesiątki nagród. 

W swojej karierze filmował górników i ich rodziny. Przez wiele lat współpracował z "Nikoforem" kina amatorskiego - Józefem Kłykiem z Pszczyny. Wspólnie zrealizowali kilka śląskich westernów. Jednak Wojciech Wikarek samodzielnie zrealizował wiele ważnych filmów. Trzeba tutaj wymienić m.in. obraz "Inne życie" opowiadający o młodym więźniu obozu w Oświęcimiu, który musiał pracować w krematorium. Jednak najciekawszym filmem autora okazał się obraz zatytułowany "Irek". Film przedstawia sylwetkę jego ojca - Ireneusza Wikarka. Przez wiele lat był on dyrektorem Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach. Wojcich Wikarek został nagrodzony na Festiwalu "Wyścig Jaszczurów" za swój film - Jubilatki.

Media

1 komentarz

  • Barbórka
    Barbórka czwartek, 02, listopad 2017 17:08 Link do komentarza

    Bardzo ciekawy film. Pokazuje rolę kobiet w kulturze górniczej.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego