Wielkopolski Portal Senioralny

Ryszard Podlewski - aforyzmy

Ryszard Podlewski - aforyzmy
Ryszard Podlewski jest emerytowanym dziennikarzem telewizyjnym. Jako senior odkrył w sobie nową pasję. Zaczął pisać aforyzmy.

Ryszard Podlewski za swoją działalność literacką otrzymał medal "Gloria Artis". Do tej pory wydał pięć tomików ze swoimi aforyzmami. Nie mają one nic wspólnego z jego wcześniejszą działalnością zawodową. Autor znany jest cyklu felietonów "Gwóźdź w bucie" emitowanych w TVP Poznań. Jego twórczość literacka jest bardzo pouczająca i moralizująca. Niektóre aforyzmy są dowcipne i lekkie, a inne zawierają bardzo głębokie refleksje. Są pisane z poczuciem humoru, a gdy je czytamy głęboko wnikają do naszej pamięci. Zapytany jak powstaje aforyzm, przyznaje że nie jest to łatwe. Nauczył się tego od mistrza gatunku Stanisława Jerzego Leca, kiedy pracował z nim w Polskim Radio w Kielcach. Naprawdę warto zapoznać się z dojrzałą twórczością poznańskiego emeryta!

 - Są rzeczy, które trzeba zobaczyć, by wiedzieć, że ich nie warto oglądać.

- Totolotek - instytucja, która nadzieje milionów zamienia w milion dla jednego.

- Na jubileusz nie koniecznie trzeba zasłużyć, wystarczy tylko - dożyć.

- Mężczyźni przy winie rozmawiają o rządzie, albo nierządzie.

- Starość zaczyna się wtedy, kiedy miejsce marzeń zajmują wspomnienia.

- Wykształcenie to nic innego jak podnoszenie estetyki wnętrza.

- Bardziej niż kamień milczy cień kamienia.

- Kiedy zdradził ją kochanek, nie mogła ze wstydu spojrzeć w oczy własnemu mężowi.

- W dzieciństwie i młodości człowiek uczy się swoich możliwości - na starość ograniczeń.

- Człowiek ma tyle obowiązków, że unikanie ich staje się obowiązkiem.

- Aforyzm to fast food filozofii.

 

Więcej w tej kategorii: « Dacza w moim obiektywie Jubilatki »

1 komentarz

  • Teresa Czajkowska
    Teresa Czajkowska środa, 27, lipiec 2016 19:37 Link do komentarza

    Bardzo się cieszę, że jako senior, doczekałam się takiego portalu internetowego. Dzięki temu poznaję Pana twórczość. Aforyzm "Starość zaczyna się wtedy, kiedy miejsce marzeń zajmują wspomnienia" praktyczne zastosowanie znalazł u mnie, kiedy postanowiłam prowadzić blog. Szybko po kilku wpisach, jak to teraz się mówi, "postach" przeszłam do aktualności z mojego "seniorskiego" życia. Czasem jednak wracam do wspomnień, ale myślę, że je juz wszystkie opisałam. Wolę "tryskać humorem". Nie mam jednak, oprócz bloggera, gdzie ich publikować. Może na tym portalu, od czasu do czasu, cos dałoby się wcisnąc. Na razie wciskam swój adres wczesnaemerytka.blogspot.com. Pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego