Wielkopolski Portal Senioralny

To był koncert

To był koncert
     Najlepsi romscy muzycy z całej Europy zagrali klasykę Cyganów węgierskich i gorące czardasze. Nie zabrakło także ognistego śpiewu i tańca. Dużą atrakcją były nastrojowe pieśni i romanse Romów rosyjskich.

    Aula UAM w Poznaniu była wypełniona po brzegi. Publiczność stanowili głównie seniorzy, gdyż dla nich koncert był bezpłatny. Najstarsi z nich pamiętają jeszcze jeżdżące po Polsce cygańskie tabory. Zawsze pełne śpiewu i tańca. Widzowie usłyszeli Międzynarodową Orkiestrę Cygańską pod kierunkiem genialnego cymbalisty-wirtuoza Antona Conki. Orkiestrę tworzą znakomici muzycy m.in. z Czech, Słowacji i Węgier. Niewątpliwą atrakcją były nastrojowe pieśni i romanse cyganów rosyjskich w wykonaniu LIZY - romskiej wokalistki pochodzenia rosyjskiego. Podczas koncertu widzowie podziwiali żywiołowe cygańskie tańce w wykonaniu RADY i jej zespołu "Rada Dance Art". Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie tancerki są Polkami, ale zespół bardzo często zapraszany jest do współpracy z najwybitniejszymi romskimi wykonawcami. Zespół taneczny brał również udział w Konkursie Piosenki Eurowizji.

    Organizatorem koncertu była Fundacja „Bahtałe Roma” (Szczęśliwi Cyganie), a jego realizacja dofinansowana została z budżetu Miasta Poznania. #poznanwspiera

 

Media

2 komentarzy

 • Gertruda
  Gertruda poniedziałek, 28, sierpień 2017 20:50 Link do komentarza

  Piękna relacja z tego cudownego wydarzenia.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Gertruda Waraczewska.

 • Gabriela Toboła
  Gabriela Toboła czwartek, 24, sierpień 2017 21:49 Link do komentarza

  Piękna relacja, Panie Jurku! Znać profesjonalny dziennikarski sznyt!

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego