Wielkopolski Portal Senioralny

Muzyka dla wszystkich

Muzyka dla wszystkich
      Poznań wzbogacił się o kolejne atrakcyjne miejsce. Na placu przed dawniejszym kinem „Olimpia” znajdują się wielkie instrumenty muzyczne, na których każdy może zagrać.  

    Nie trzeba znać nut, ani w ogóle umieć grać na jakimkolwiek instrumencie. Wystarczy podejść i zakręcić korbą, albo pociągnąć za sznurki. Najlepszy efekt uzyskuje się, gdy robi to jednocześnie kilka osób. Dlatego warto odwiedzić to miejsce większą grupą. Pomysłodawcami tych dziwnych grających urządzeń są muzycy Paweł Romańczuk i Igor Gawlikowski z grupy artystycznej „Małe instrumenty”. Wspólnie ze „Sceną Roboczą” postanowili ożywić przestrzeń publiczną. A to wpisuje się w najlepsze światowe trendy. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Miasto Poznań oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizatorem projektu była „Scena Robocza”.

   Aby nadać miastu ciekawsze brzmienie wystarczy przyjść na plac przed dawniejszym kinem „Olimpia”, który znajduję się na narożniku ul. Grunwaldzkiej i Matejki. A my zapraszamy Państwa od obejrzenia relacji wideo z prezentacji powstałych instrumentów.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego