Wielkopolski Portal Senioralny

Krotoszyn - święto seniorów

Krotoszyn - święto seniorów
Prawie 400 seniorów z powiatów krotoszyńskiego, rawickiego, gostyńskiego, jarocińskiego i pleszewskiego uczestniczyło w XII Przeglądzie Twórczości Artystycznej "Senior z inicjatywą".

Pierwszym akcentem była biesiada na krotoszyńskim Rynku, na której bawiło się 100 osób. Uczestnicy  śpiewali wspólnie piosenki i tańczyli do późnego wieczora. Natomiast w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja naukowa poświęcona tematyce  samotności wśród seniorów. Zwieńczeniem imprezy Senior z inicjatywą był Przegląd Twórczości Artystycznej. Do udziału w nim zgłosiło się 27 zespołów śpiewaczych i teatralno-kabaretowych oraz 8 organizacji, które przygotowały stoiska z rękodziełem oraz biesiadnymi przysmakami. Przeglądowi towarzyszyła również wystawa fotografii Zdzisława Pautera z Rozdrażewa. Grand Prix za najlepszy występ zespołowy odebrała grupa „Trio” z Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie. Za najlepszy występ indywidualny jury uhonorowało Stanisława Podymskiego ze Stowarzyszenia „Senior XXI” w Gołuchowie. Nagrodę za najlepsze rękodzieło odebrała Joanna Kędzierska, a za najlepszy biesiadny przysmak
Irena Marszałek. Obydwie laureatki działają w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kobiernie.

 

"Senior z inicjatywą" zorganizowany został przez krotoszyński oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Projekt współfinansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Natomiast honorowy patronat objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotki oraz Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek. Poniżej przedstawiamy relację z tej ciekawej imprezy.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego