Wielkopolski Portal Senioralny

mali bracia Ubogich

mali bracia Ubogich
    Od piętnastu lat działają w Polsce. Pomagają samotnym seniorom godnie i ciekawie spędzić jesień swojego życia. W Poznaniu opiekują się 100 osobami.

     Z okazji jubileuszu swojej działalności poznański oddział Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” postanowił zaprosić swoich podopiecznych i wolontariuszy na skromną uroczystość. Były podziękowania, kwiaty i występy artystyczne. Nie zabrakło też smacznych kanapek, ciasta, kawy i herbaty. Ale najważniejsza była radość seniorów ze wspólnego spotkania i z tego, że ktoś o nich ciągle pamięta. Spotkanie mogło odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Poznania oraz życzliwości Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Poznaniu.


    Idea „małych braci Ubogich” powstała w 1939 roku, znajdując swoją realizację 7 lat później, już po wojnie. Stowarzyszenie „les petits frères des Pauvres” zostało założone w 1946 roku przez Armand Marquiset (1900-1981). Skupiało wówczas młode osoby, gotowe do pomocy najbiedniejszym. Tuż po zakończeniu II wojny światowej, najuboższymi byli ludzie starsi – osoby samotne, opuszczone, bez szans na pomoc. Dlatego właśnie Stowarzyszenie zdecydowało się pomagać tej właśnie, najbardziej potrzebującej części społeczeństwa.

   Zapraszamy Państwa o obejrzenia naszej relacji wideo.

Media

Więcej w tej kategorii: « To był Piknik Joga dla seniorów »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego