Wielkopolski Portal Senioralny

Relacje wideo

VIVA srebrna gospodarka!

    Od wielu lat w Unii Europejskiej doskonale wiadomo, że starzejące się społeczeństwo jest siłą napędową gospodarki. Trzeba bowiem stworzyć setki tysięcy miejsc pracy, aby zaspokajać (z zyskiem dla gospodarki) potrzeby seniorów.
Czytaj dalej...

Kochamy kino

   Wszyscy doskonale pamiętamy klimat, jaki panował kiedyś w kinie. Nie było reklam, ani cuchnącego popcornu. Co najwyżej ktoś szeleścił papierkiem od cukierka. Zazwyczaj chodziło się na film, ale chodziło się też do kina.
Czytaj dalej...

Pamiętajcie o Ogrodach

    Wszyscy doskonale pamiętamy piosenkę Jonasza Kofty do muzyki Jana Pietrzaka o tym właśnie tytule. Jest ona liryczna, poetycka i wieloznaczna. Są w Polsce dwa miasta nazywane miastem ogrodem. Pierwszym jest Podkowa Leśna, a drugim – położone nieopodal Poznania Puszczykowo.
Czytaj dalej...

Nowy DPS

       „I słowo stało się ciałem”, czyli po dwóch latach oddano do użytku nowoczesny Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu.
Czytaj dalej...

Komomorniki - Seniorzy forever

     Po czesku tytuł artykułu brzmi ”Senioři navždy“, a po słoiwacku tak samo. Po niemiecku wypada to tak „Senioren für immer“, po białorusku „пажылыя людзі назаўжды”, po ukraińsku „пенсіонери назавжди” i wreszcie po rosyjsku tytuł artykułu brzmi „пожилые люди навсегда”. Wszyscy są naszymi sąsiadami…  
  • Dział: Relacje wideo
Czytaj dalej...

Z Cyganami w świat

   Już po raz piętnasty w Poznaniu odbyły się spotkanie z kulturą romską, dawniej nazywaną cygańską. Ponownie usłyszeliśmy żywiołową muzykę i zobaczyliśmy tańczące dziewczyny oraz ich barwne stroje.
Czytaj dalej...

„Powitanie lata” w DPS Konarskiego

    Po prawie 16 miesiącach izolacji mieszkańcy poznańskiego Domu Pomocy Społecznej z ul. Konarskiego mogli ponownie uczestniczyć w koncercie. Ale również muzycy, po tak samo długim czasie, mogli wreszcie zobaczyć i usłyszeć reakcję realnej widowni.
Czytaj dalej...

Boże Ciało w DPS

    Małgorzata Leśniewska z zespołem „Tańcząc w deszczu” spotkała się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej na poznańskich Ugorach by śpiewać pieśni nawiązujące do postaci i wydarzeń opisanych w biblijnym Nowym Testamencie.
Czytaj dalej...