Wielkopolski Portal Senioralny

Truskawiec - dobre sanatorium

Truskawiec - dobre sanatorium
    Wszyscy z nas potrzebujemy pobytu w Sanatorium. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest łaskawy. Ale pozostają nam inne możliwości.

     Za trzytygodniowy pobyt w polskim sanatorium – w ramach NFZ – także trzeba dopłacić od 300 do ponad 600 zł w zależności od standardu pokoju oraz liczby zakwaterowanych w nim osób. Do tego opłata uzdrowiskowa, która wynosi nawet 100 zł za pobyt. Ponadto, dopłaty do lepszego wyżywienia w kwocie 250 zł oraz opłata za parking w wysokości 200 zł. Nierzadko za oglądanie telewizji trzeba zapłacić 15 zł od osoby. Nawet za czajnik w pokoju trzeba zapłacić kolejne 10 zł za dzień. W sumie może się więc uzbierać ponad 1 tys. zł dodatkowej opłaty.

    A tymczasem na Ukrainie czekają na nas! Truskawiec to malowniczo położne na zachodzie Ukrainy niespełna 30-tysięczne miasteczko. Położone 85 km na południe od Lwowa, 90 km od przejścia granicznego w Medyce i około 150 km od przejścia w Hrebennem. Przyjeżdżają tutaj seniorzy  z Wrocławia, Krakowa, Katowic, Lublina, Poznania. Leczone są tutaj głównie schorzenia gastrologiczne oraz układu moczowego, m.in. pęcherzyk żółciowy, czy zapalenie cewki moczowej. Ceny zaczynają się już od 120 zł za dobę na osobę w dwuosobowym pokoju. W tej kwocie jest już śniadanie, obiad i kolacja oraz konsultacje lekarskie, basen i siłownia. Bliższe informacje uzyskacie Państwo na stronie: https://san-karpaty.com/pl/

Obsługa Sanatorium mówi po polsku. Nasza redakcja pozdrawia polski NFZ i życzy mu "Do siego Roku"...

 

26 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę