Wielkopolski Portal Senioralny

Wirtualne wycieczki

Wirtualne wycieczki
     Dzisiaj w Internecie bardzo popularne jest wirtualne zwiedzanie muzeów, obiektów historycznych oraz współczesnych. Dlatego wprowadziliśmy na portalu nowy dział.  

    Praktycznie każdy liczący się dzisiaj obiekt kulturalny umożliwia za pomocą Internetu obejrzenie go. Z pomocą przyszła tutaj fotografia, która wprowadziła zdjęcia panoramiczne 360 stopni. Dzięki temu czujemy jakbyśmy byli w obiekcie. Możemy obracać się nie tylko wokół własnej osi, ale również pionowo. Dzięki temu możemy swobodnie rozglądać się dookoła. Jedynie możemy ubolewać nad tym, że zwiedzanie nie zawsze odbywa się w ten sam sposób. Nieraz obraz sam się obraca i słyszymy nawet lektora, a innym razem musimy sami poruszać się za pomocą myszki komputera. Jedno jest zawsze wspólne. Przejście do zwiedzania kolejnego pomieszczenia jest widocznie zasygnalizowane. Wystarczy myszką nacisnąć na zaznaczony punkt. Resztę musicie Państwo wypróbować. 

   Oczywiście wirtualne wycieczki nigdy nie zastąpią tych prawdziwych, do których Państwa gorąco zachęcamy. Ale właśnie taki wirtualny spacer może zachęcić  do odwiedzenia obiektu. Ponadto jesień i zima nie sprzyjają wyjazdom, a dzięki Internetowi można miło spędzić długie wieczory.

 

78 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę