Wielkopolski Portal Senioralny

Uważajmy na oszustów!

Uważajmy na oszustów!
   Często czytamy o oszustach żerujących na ludziach starszych. „Na wnuczka”, „na policjanta”. Korzystają z dobrego serca, czasem naiwności. Najczęściej łatwowierności i braku nawyku sprawdzania otrzymywanych propozycji i informacji. Niestety słabo skutkują apele policji i innych instytucji publicznych o ostrożność, ograniczone zaufanie, niepodejmowanie decyzji, zwłaszcza finansowych bez skonsultowania źródła informacji i jego rzetelności. Tym razem mamy do czynienia z oszustwem na dużą skalę.

    Ostatnio pod postacią Geriatrycznego Centrum Medycznego z os. Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu, posiadającego też swoje siedziby w Warszawie i we Wrocławiu. Miało ono świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie, bez kolejek, zapisów, oczekiwania, czyli bez codziennej udręki z jaką spotykają się ludzie, zwłaszcza starsi i schorowani w placówkach publicznych. Nic dziwnego, że co zamożniejsi zdecydowali się skorzystać z takiej możliwości, z przekonaniem, że fundują sobie lepsze, komfortowe życie. Stało się jednak inaczej, Centrum zniknęło wraz z pieniędzmi swoich klientów. Trwają jego poszukiwania i miejmy nadzieję, że skończą się powodzeniem. Oby tak się stało. Apelujemy jednak do osób starszych: sprawdzajcie oferowane wam usługi, pytajcie bliskich, sprawdzajcie w urzędach i organizacjach społecznych niosących wam pomoc, zanim wpłacicie swoje oszczędności oferującym usługi, zwłaszcza sprawiające wrażenie nadzwyczajnej okazji.

38 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę