Wielkopolski Portal Senioralny

Jak żyć w dobie kwarantanny?

Jak żyć w dobie kwarantanny?
    To pytanie zadaje sobie wielu z nas.  „Zostańcie w domu” nawołują wszyscy. Ale jak radzić sobie z samotnością? A nie jest to łatwe...

    Dla wielu osób starszych wspólne spotkania były lekiem na samotność. Ale niestety odwołano praktycznie wszystkie możliwości takich spotkań. Bardzo rozpowszechnione u nas Uniwersytety Trzeciego Wieku zawiesiły swoją działalność. Tak samo dotyczy to Dziennych Domów „Senior Wigor” oraz Klubów Seniora, nie wspominając o kinach, teatrach, czy koncertach. Także nie jest wskazane, aby osoby starsze spotykały się nawet z rodziną. Jak więc żyć? I nie chodzi tutaj o sprawy bytowe. O nich pomyślało wiele samorządów i organizacji pozarządowych. Zakupy spożywcze oraz lekarstwa ktoś nam przyniesie. Ale jak pokonać samotność?

    Najprostszym wydaje się częste rozmawianie przez telefon ze swoimi znajomymi i rodziną. Można też prowadzić wideo rozmowy przez jeden z komutatorów internetowych, który można zainstalować w smartfonie lub laptopie. Listę ich wraz z linkami umożliwiającymi zainstalowanie ich znajdziecie Państwo TUTAJ. Na pewno dzieci lub wnukowie pomogą, nawet zdalnie, zainstalować taką aplikację. Drugim sposobem na spędzenie wolnego czasu są wirtualne wycieczki oraz serwisy z darmowymi filmami. Listę z adresami internetowymi opublikowało Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. Znajdziecie ją Państwo TUTAJ.

   Życzymy Państwu wytrwałości oraz odkrycia wielu nowych możliwości, które wcześniej nie istniały. 

433 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę