Wielkopolski Portal Senioralny

Jak oglądać nowe telewizje?

Jak oglądać nowe telewizje?
Od początku grudnia każdy wielkopolski senior uzyskał możliwość bezpłatnego  oglądania czterech nowych stacji telewizyjnych  - Metro TV, Nowa TV, Zoom TV oraz telewizji WP.  

Ci z Państwa, którzy oglądają telewizję za pośrednictwem sieci kablowych lub telewizji satelitarnych mogą spać spokojnie. Operatorzy po prostu rozszerzą Państwa ofertę. Natomiast osoby, które odbierają sygnał bezpośrednio z nadajników naziemnych muszą wykazać się aktywnością. Na początek muszą w telewizorze lub zewnętrznym dekoderze włączyć funkcję wyszukiwania kanałów. Jeśli nie pojawią się nowe, trzeba będzie sprawdzić rodzaj zamontowanej anteny i jej ustawienie. Otóż do odbioru nowych programów może być potrzebna nowa antena. Ale zapewne wystarczy stara wysłużona antena, którą używaliście Państwo przez wiele lat. Ma ona właściwą polaryzację i wszystko gra. Niestety wyjątkiem od reguły jest Konin, gdzie zastosowano polaryzację pionową. W praktyce polega to na tym, że anteny muszą być "kopnięte" o 90 stopni w prawo, lub lewo w stosunku do tradycyjnej pozycji. Na domiar złego mieszkańcy Krotoszyna zostali pozbawieni możliwości odbioru nowych stacji telewizyjnych. Podobno zmieni się to w przyszłym roku. Tyle, że nikt nie określił, czy będzie to w styczniu, czy dopiero w grudniu.

Cztery nowe stacje telewizje proponują Państwu moc wrażeń. Oczywiście jest to tylko zwykły chwyt reklamowy. "Zoom TV" została przygotowana przez sieć regionalnych telewizji kablowych. Są w niej filmy fabularne, seriale i programy rozrywkowe. Natomiast telewizja "Metro TV" opiera swoją ofertę na serialach oraz produkcjach dokumentalnych poświęconych stylowi życia. Ciekawą propozycją wydaje się być kanał "Nowa TV". Znajdziemy w nim filmy, seriale, programy kabaretowe i informacyjne. Te ostatnie prowadzą dziennikarze znani wcześniej z TVP. Prezenterami telewizji są m.in. Jarosław Kulczycki i Beata Tadla. Czwartą telewizją, która pragnie zdobyć serca odbiorców jest telewizja "WP". Rano i wieczorem będzie emitować pasma publicystyczne. Jej prezenterem został Maciej Orłoś. Natomiast późnym wieczorem zobaczymy program plotkarski.

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego