Wielkopolski Portal Senioralny

Jak oglądać Kino Seniora?

Jak oglądać Kino Seniora?
Aby oglądać filmy zamieszczone na naszym portalu w dziale Kino Seniora wystarczy mieć laptopa lub komputer stacjonarny z podłączonymi głośnikami.

Jeśli mamy laptopa, to sprawa jest prosta - bo ma wbudowane głośniki. Natomiast jeżeli posiadamy komputer stacjonarny, to musimy podłączyć do niego głośniki. No bo jak oglądać film bez dźwięku? W sklepie komputerowym, albo na specjalistycznym stoisku w dużym markecie można także kupić dodatkowe głośniki. Kosztują one zazwyczaj od 20 do 200 złotych. Ale tak na prawdę, to już za 50 zł można kupić bardzo przyzwoite. Wystarczy podłączyć je do gniazda słuchawkowego i ... już jesteśmy w kinie. To samo możemy zrobić w laptopie. Ale możemy podłączyć go także bezpośrednio do telewizora. Jeśli obydwa urządzenia mają co najwyżej trzy lata, to na pewno posiadają one gniazda HDMI. Wystarczy połączyć je odpowiednim przewodem i ujrzycie film z dźwiękiem na  ekranie swojego telewizora. Zakup przewodu HDMI to jest koszt rzędu 10 - 30 zł.  Zależy to od jego długości. Jedynym problemem może być tylko pozbycie się nachalnych pasków reklamowych na YouTube, ale z tym Państwo zapewne nauczyliście sobie radzić. Jeśli nie, to przypominam, że w górnym prawym rogu reklamy jest krzyżyk. Wystarczy myszką najechać na niego i kliknąć prawym klawiszem. Natomiast, aby film był wyświetlany na całym ekranie wystarczy prawym klawiszem myszki nacisnąć na odpowiednią ikonę. W przypadku YouTube to jest niepełny kwadracik umieszczony w prawym dolnym rogu ekranu. Podobnie, gdy oglądamy film zamieszczony na portalu CDA, wystarczy nacisnąć na ikonę kwadracika znajdującą się również w prawym dolnym narożniku ekranu.

 No to zapraszamy na projekcję.

46 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę