Wielkopolski Portal Senioralny

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc
    Jak powinniśmy zachować się, gdy senior poczuł się źle? Czy możemy mu samemu pomóc, czy powinniśmy wezwać karetkę Pogotowia Ratunkowego?

    Z filmu przedstawionego poniżej dowiemy się jakie informacje powinniśmy przekazać w pierwszym rzędzie służbom ratunkowym. Przede wszystkim dotyczy to informacji o stanie zdrowia, czy przebytym urazie. Ale również istotne jest podanie charakterystycznych miejsc oraz wysokość piętra, gdzie osoba potrzebująca pomocy znajduje się. Te informacje ułatwią służbom ratunkowym dotarcie do osoby potrzebującej pomocy. Warto też w domu być zaopatrzonym w tzw. pudełko lub kopertę życia. Zawsze powinna ona znajdować się w lodówce i zawierać informacje od lekarza rodzinnego o chorobach i lekach branych przez seniora.

    Film edukacyjny został wyprodukowany przez Stowarzyszenie „Wygraj Siebie” z Leszna ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

15 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego