Wielkopolski Portal Senioralny

Porady

Serdelki, a sprawa polska

   Tak się jakoś dziwnie złożyło, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej przestała obowiązywać Polska Norma - to taka biblia jakości!  Przez dziesiątki lat była to „wyrocznia” dla producentów – nie tylko artykułów spożywczych.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Slow Jogging

    To takie staropolskie określenie biegania truchtema laczej truchcikiem. Praktycznie jest ono porównywalne z inną dyscypliną relaksu ruchowego, który w Polsce ma wielu zwolenników. Zowie się ona również mało polsko – nornic walking. Jest od niego jednak tańszy, bo nie trzeba kupować kijków.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Laska - to brzmi dumnie

     I zapewnie niejednoznacznie. Ale laska to zapewne najstarszy ortopedyczny przedmiot świata.  Towarzyszy człowiekowi od tysiącleci, obecna we wszystkich kulturach. Nawet szalony postęp medycyny i ortopedii nie wyeliminował jej z życia.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Bądźmy bezpieczni w Internecie

   Od współczesnego świata nie da się uciec. Zarówno Internet, jak i inne rozwiązania cyfrowe otaczają nas z każdej strony. Rozwijają się one w postępie geometrycznym. Niestety niosą również liczne zagrożenia.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Kije – samobije

     W ramach finansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego tzw. „Pakietu seniora” będzie można dowiedzieć się, jak należy ćwiczyć nording walking. Tyle, że wielkopolscy seniorzy dowiedzieli się o tym na naszym portalu dobre cztery lata temu…
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Jak jeść zdrowo?

    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu  z myślą o wielkopolskich Seniorach i  ich potrzebach już po raz drugi przygotował materiały edukacyjne. Nazwano je Pakietem dla Seniora.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Z myślą o nas

    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu  z myślą o wielkopolskich Seniorach i  ich potrzebach już po raz drugi przygotował materiały edukacyjne. Są one dużą pomocą zarówno dla organizacji skupiających osoby starsze, jak i dla indywidualnych seniorów.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Kupując leki

    Na co zwracać uwagę, kiedy kupujemy leki w aptece? Ale czy jest to problem seniorów, czy przedstawicieli branży farmaceutycznej? Tak, czy siak - to nie jest nasz problem!
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Poznań stawia na czyste powietrze

    Katastrofa klimatyczna jest faktem. Jednym z jej uciążliwych objawów jest smog. Bierze on się głównie z kominów starych pieców. Poznań od lat współfinansuje ich likwidację. Program polega na dopłacie do zamiany pieca węglowego na bardziej przyjazne źródło ciepła.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Zmian standardu nadawania tv

   Zaledwie 10 lat temu wprowadzono w Polsce cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej. Bardzo często wiązało to się ze zmianą telewizora lub dokupieniem specjalnego dekodera. Wiosną tego roku czka nas "powtórka z rozrywki". Postanowiono zastąpić dotychczasowy sygnał nowym standardem.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego