Wielkopolski Portal Senioralny

Porady

Kije – samobije

     W ramach finansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego tzw. „Pakietu seniora” będzie można dowiedzieć się, jak należy ćwiczyć nording walking. Tyle, że wielkopolscy seniorzy dowiedzieli się o tym na naszym portalu dobre cztery lata temu…
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Jak jeść zdrowo?

    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu  z myślą o wielkopolskich Seniorach i  ich potrzebach już po raz drugi przygotował materiały edukacyjne. Nazwano je Pakietem dla Seniora.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Z myślą o nas

    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu  z myślą o wielkopolskich Seniorach i  ich potrzebach już po raz drugi przygotował materiały edukacyjne. Są one dużą pomocą zarówno dla organizacji skupiających osoby starsze, jak i dla indywidualnych seniorów.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Kupując leki

    Na co zwracać uwagę, kiedy kupujemy leki w aptece? Ale czy jest to problem seniorów, czy przedstawicieli branży farmaceutycznej? Tak, czy siak - to nie jest nasz problem!
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Poznań stawia na czyste powietrze

    Katastrofa klimatyczna jest faktem. Jednym z jej uciążliwych objawów jest smog. Bierze on się głównie z kominów starych pieców. Poznań od lat współfinansuje ich likwidację. Program polega na dopłacie do zamiany pieca węglowego na bardziej przyjazne źródło ciepła.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Zmian standardu nadawania tv

   Zaledwie 10 lat temu wprowadzono w Polsce cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej. Bardzo często wiązało to się ze zmianą telewizora lub dokupieniem specjalnego dekodera. Wiosną tego roku czka nas "powtórka z rozrywki". Postanowiono zastąpić dotychczasowy sygnał nowym standardem.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Parówka, a sprawa polska

   Parówkę wynaleziono w trakcie trwania I Wojny Światowej. Aby zaspokoić głód żołnierzy przebywających w okopach, w sytuacji permanentnego braku mięsa wymyślono taki „erzatz”.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Nasz przyjaciel

    Często czujemy się samotni. Rodzina zajęta pracą nie ma dla nich wystarczająco dużo czasu. Spędzanie czasu przed telewizorem dla osoby samotnej, to często jedyna rozrywka w ciągu dnia. Nie mamy nawet z kim zamienić słowa. Stajemysię apatyczni i nieprzyjemni dla otoczenia, ponieważ czujemy się samotni i odrzuceni.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Lody w dobie pandemii

     Wszyscy pamiętamy słowa wykrzykiwane na plażach Bałtyku przez sprzedawców lodów. Szczególnie modno to było w czasach PRL-u. A co dzisiaj z tymi lodami?
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Wariant Delta koronawirusa atakuje

      Polska przygląda się światu w obawie przed kolejną odmianą koronawirusa. Wariant Delta, ujawniony pierwotne w Indiach, opanował już Wielką Brytanię, a władze Izraela przywróciły obowiązek noszenia maseczek. Wirus ten daje nieco inne objawy niż jego poprzednicy. Jak rozpoznać, że mogliśmy na niego zachorować?
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego