Wielkopolski Portal Senioralny

Porady

Uważajmy na oszustów!

   Często czytamy o oszustach żerujących na ludziach starszych. „Na wnuczka”, „na policjanta”. Korzystają z dobrego serca, czasem naiwności. Najczęściej łatwowierności i braku nawyku sprawdzania otrzymywanych propozycji i informacji. Niestety słabo skutkują apele policji i innych instytucji publicznych o ostrożność, ograniczone zaufanie, niepodejmowanie decyzji, zwłaszcza finansowych bez skonsultowania źródła informacji i jego rzetelności. Tym razem mamy do czynienia z oszustwem na dużą skalę.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Za darmo można odwiedzić znane miejsca

   Tutaj przychodzi nam z pomocą Internet. Dzięki funkcji "Google street view" możemy zobaczyć, jak dzisiaj wyglądają miejsca, gdzie spędzaliśmy naszą młodość.Zapewne zmieniły się one przez ten czas, ale co z tego.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Wielkopolski Pakiet Seniora

    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu od trzech lat organizuje szkolenia dla przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Miejskich i  Gminnych Rad Seniorów z całej Wielkopolski. Mają one służyć profesjonalizacji oraz integracji środowiska senioralnego w Wielkopolsce.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Pieniądze w banku są bezpieczne

    Seniorzy narażeni są na oszustwa bankowe, naciągaczy na pożyczki, czy złodziei czyhających na ich oszczędności. Są wśród nich oszuści "na wnuczka" oraz "na koronawirusa". Jak uniknąć tego?
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

E-recepta i co dalej?

    Postęp technologiczny wymusił, również na polskiej służbie zdrowia, rewolucyjne zmiany. Od niedawna lekarze są zobowiązany wystawiać tzw. e-recepty.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...

Nie tylko „Sanatorium Miłości”

    Wszyscy z nas potrzebujemy pobytu w Sanatorium. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest łaskawy. Ale pozostają nam inne możliwości, oczywiście poza pobytem w „Sanatorium miłości”.
  • Dział: Porady
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego