Wielkopolski Portal Senioralny

Zostałem Burmistrzem

Zostałem Burmistrzem
    Nagle, po wielu latach otrzymałem możliwość ubiegania się o urząd burmistrza. Wspierały mnie lokalne organizacje pozarządowe i grupa mieszkańców.  

     Mieszkańcy chcieli mieć swojego reprezentanta we władzach naszej gminy. I o dziwo udało się. Tak więc zostałem burmistrzem niewielkiego miasteczka w Wielkopolsce. Mój pierwszy dzień w pracy był dosyć trudny. Co prawda przywitali mnie zatrudnieni pracownicy, ale widać było, że obawiali się o swoją przyszłość. Nikogo nie zwolniłem - bo i po co? Po kilku dniach wytyczyłem im nowe zadania. Sprawdzili się dobrze. Ale największym problemem była grupa opozycyjnych radnych, którzy usiłowali utrzymać wpływy w miejskich spółkach. Czy się udało coś zmienić? Chyba tak... Dzisiaj nasza gmina otrzymuje dotacje z Unii Europejskiej na przebudowę dróg, na stawianie sygnalizacji świetlnej oraz na budowę boiska piłkarskiego. Seniorzy mają bardzo dobrze wyposażony Dzienny Dom Opieki. Może to mało, ale chyba tylko tyle można było zrobić...

Skomentuj

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego