Wielkopolski Portal Senioralny

Inżynierowie - artyści

Inżynierowie - artyści
   Powszechnie nie jest to znane, ale wielu wybitnych twórców i artystów z wykształcenia jest po prostu magistrami inżynierami, a nie absolwentami humanistycznych kierunków. Dlaczego? To bardzo proste…

    Marek Grechuta z wykształcenia jest magistrem inżynierem architektury. Tadeusz Drozda, Jan Skoczylas i Jan Kaczmarek – twórcy Kabaretu „Elita” są absolwentami Politechniki Wrocławskiej. Również reżyser słynnego filmu „Żywot Mateusza” Witold Leszczyński zanim ukończył reżyserię w łódzkiej szkole filmowej obronił dyplom mgr inż. Politechniki Warszawskiej. Można by tak godzinami wymieniać inżynierów, którzy mieli i nadal mają wpływ na Nas.


    Ale pytanie jest zasadnicze – jak to w ogóle jest możliwe, aby osoby nie posiadające wykształcenia humanistyczne było de facto wybitnymi humanistami? Odpowiedź jest zdumiewająco prosta. Studiując nauki ścisłe wielu studentów szuka odskoczni od zorganizowanego i tylko empirycznego rozumienia świata. A dalej jest tylko twórczość i kontakt z drugim człowiekiem!

1 komentarz

  • Essekly
    Essekly czwartek, 16 marzec 2023 02:38 Link do komentarza

    This resemblance may cause the production of auto antibodies furosemide

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę