Wielkopolski Portal Senioralny

Przemoczone pod plecakiem 18 lat

Przemoczone pod plecakiem 18 lat
    Z jednej strony mamy kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i rocznicę Porozumień Sierpniowych – a z drugiej pół roku wojny Rosji z Ukrainą. Wnioski z tych zdarzeń dla młodych seniorów są raczej gorzkie.

    Pamiętam schyłek lat 60. ubiegłego wieku. Pamiętam również lata 70., 80., i 90. ubiegłego wieku. Ale nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek wcześniej rozdawano pieniądze – wybranym… Nie dosyć, że młode Polki mają 500+, 300+, bon turystyczny, czy wakacje kredytowe – to ich rodzice nie mają od Państwa dosłownie NIC. Dlaczego? Bo nie są jeszcze w wieku emerytalnym. No może gdyby urodzili się w Ukrainie – to mieliby w Polsce duże bonusy z tego faktu. I nie ma najmniejszego znaczenia, że to oni obalili Mur Berliński. Wydaje się, że są właśnie za to są karani…

   No ale pół roku po inwazji Rosjan na Ukrainę dosyć trudno usprawiedliwiać tak hojną pomoc socjalną dla naszych gości! Pamiętajmy jedno - wielu z naszych gości jeździ drogimi, albo bardzo drogimi samochodami. Więc do biednych i nie zaradnych raczej nie należą.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę