Wielkopolski Portal Senioralny

Byłem młodym człowiekiem

Byłem młodym człowiekiem
    Ukończyłem studia na Wyższej Szkole Rolniczej w Poznaniu. Otrzymałem nakaz pracy w poznańskiej Goplanie. Dzisiaj to brzmi dziwnie, ale takie to były czasy. Na początek zostałem zastępcą kierownika produkcji.

     Początkowo zlecano mi dosyć banalne zadania. Ale później pojawił się szef Podstawowej Organizacji Partyjnej i nalegał, abym wstąpił do PZPR. Nawet uwierzyłem mu. Zostałem aktywistą i szybko awansowałem na szefa sekcji młodzieżowej. Byłem wygadany i po roku pracy dostałem stanowisko  kierownika produkcji. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku produkcja szła pełną parą. Nikt nie mógł mówić tego głośno, ale specjalizowaliśmy się w produkcji sucharów dla wojska. Produkcja cywilna - czekoladki i bombonierki były marginesem naszej działalności. Zapewne dlatego często wzywano mnie na obowiązkowe szkolenia wojskowe. Zazwyczaj trwały one dwa tygodnie... I tak dorobiłem się stopnia porucznika rezerwy. W latach 80. było bardzo trudno. Bezustannie brakowało surowców do produkcji. Ale jakoś musieliśmy sobie z tym radzić. Przecież potrzeby były ogromne, a ogólna sytuacja społeczno-polityczna dosyć chwiejna. Nikt z nas nie przypuszczał, że idee które w nas  wpajano legną w gruzach... I cóż było robić dalej? Firma jeszcze przez kilka lat po przemianach funkcjonowała, ale w końcu sprywatyzowano ją. I gdzie tu znaleźć pracę w tym wieku? Do emerytury brakowało mi zaledwie kilka lat. Kapitału żadnego nie miałem - bo i niby skąd? Tak więc założenie własnej firmy nie wchodziło w rachubę. Ostatecznie przeszedłem na wcześniejszą emeryturę. Niestety po pewnym czasie przestała ona wystarczać. A skoro jestem oficerem, to wiem jak posługiwać się bronią palną. Tak więc zostałem ochroniarzem w jednym z poznańskich banków. Ale czy po to studiowałem?
 

Więcej w tej kategorii: « POLSKA Poczajów – wyspa miłości »

1 komentarz

  • Essekly
    Essekly środa, 15 marzec 2023 07:48 Link do komentarza

    Monitor Closely 1 carboplatin decreases levels of phenytoin by unknown mechanism lasix pronunciation

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę