Wielkopolski Portal Senioralny

POLONEZA czas zacząć – konkurs fotograficzny

POLONEZA czas zacząć – konkurs fotograficzny
     Tymi słowy przywitał Podkomorzy, jaki napisano  na 244 stronicy „Pana Tadeusza”. Kiedy  Adam Mickiewicz pisał te słowa, nie znano jeszcze fotografii. A o pandemii koronawirusa poetom się wówczas nie śniło.    

   Po raz kolejny pandemia przyspiesza, znów grozi nam izolacja. Program szczepień niestety wyhamował. W przestrzeni publicznej krążą różne mity o szczepionkach, sprzeczne z wiedzą medyczną i naukową. Z trudem przebijają się przez nie postawy racjonalne i opinie naukowców. Na co dzień zaś nauczyliśmy się wielu nowych umiejętności, powoli zaczynamy też żyć z pandemią i wygląda na to, że nie mamy innego wyjścia. Warto podzielić się nowymi zdobytymi umiejętnościami, zwyczajami, nowymi sposobami kontaktu, wnikającymi z braku tych tradycyjnych - bez których jest nam coraz ciężej żyć.


   Pokażmy te nowe zachowania, podzielmy się nimi, przyjmijmy je z całym dobrodziejstwem i uciążliwością, ale też z humorem. To pozwoli uniknąć stresu i jego poważnych konsekwencji. Fotografujmy życie w nowym formacie, innym niż nasze wcześniejsze przyzwyczajenia i doświadczenia. Zróbmy z tego wystawę, która może będzie źródłem refleksji, dzieleniem się pomysłami, ale też wspólną zabawą, pełną dystansu do otaczającej nas rzeczywistości, a jednocześnie pomocą w znoszeniu licznych ograniczeń. Może też będzie wymianą doświadczeń, pomocą w pokonaniu lęku przed szczepieniem, przebłyskiem racjonalności. Pokażemy później publicznie wyniki tych fotograficznych poszukiwań, rejestracji, obserwacji, radzenia sobie w pandemicznym nieznanym nam otoczeniu.

   Nagrody w konkursie są niezwykłe, ale o tym następnym razem!

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę