Wielkopolski Portal Senioralny

Walka seniora z korporacjami

Walka seniora z korporacjami
   Dawno, dawno temu kupiec, czy subiekt był Twoim przyjacielem. W czasach tzw. słusznie minionych nawet duże organizacje handlowe, czy usługowe traktowały nas, jako partnerów. Ale takie rozumienie świata, to 1989 roku okazało się historią.

    W moim osobistym odczuciu (a wynika ono z doświadczenia empirycznego) zachodnie korporacje oraz te malutkie małe polskie firmy, które marzą o tym, aby stać się światowymi potęgami pragną jednego – ZYSKU.  I nie liczą się przepisy prawa, nie liczy się moralność, wreszcie nie liczy się etyka! Wszyscy oni traktuj ą nas klientów, jak stado baranów. A de facto, to oni są nimi. Tak działa Orange, Plus, T- Mobile, PKO – BP i wszystkie inne banki , a także nawet parabanki. Tutaj wyróżnia się SMART Pożyczka. Tak działa również Enea, Inea, Euro-AGD i zapewne dziesiątki innych organizacji handlowych, usługowych, bankowych – i trudno cytować mi wszystkie inne możliwe branże.

   A wygląda to tak – w połowie lat 90. ubiegłego wieku CANAL + postanowił rozwozić dekodery do klientów indywidualnych z Centrum dystrybucji w Poznaniu. Planowali, że z Poznania do Szczecina samochód dojedzie w 1,5 godziny. Nie przewidzieli tylko jednego, że w Polsce nie było wówczas autostrad. Podobnie „kolonizatorzy” z Italii byli zdziwieni, że w TV Polonia 1 telenowela „Maria” jakoś nie jest oglądana. Byli zdumieni, ze o g. 14.30 nie ma nikogo w domu. Po prostu nie wiedzieli, że Polsce Ne ma siesty.

Nic dodać, nic ująć….

70 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę