Wielkopolski Portal Senioralny

Najstarsza Polka

Najstarsza Polka
    Nie od dzisiaj wiadomo, że społeczeństwo starzeje się. Zawdzięczamy to głównie rozwojowi medycyny. Przykładem na to jest 115 letnia Polka.

    Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. w Krupsku, na terenie ówczesnych Austro-Węgier (obecnie Ukraina), 40 km od Lwowa. Była świadkiem I wojny światowej, odzyskania niepodległości, II wojny światowej, po wojnie przeprowadziła się z rodziną do Gliwic. - Babcia to niezwykła osoba. Zawsze była bardzo aktywna, opiekuńcza, wesoła, nie rozpamiętywała trudnych chwil z przeszłości i była bardzo harda - powiedział wnuk pani Tekli, Adam. 115 letnia Tekla Juniewicz to najstarsza Polka, druga co do wieku w Europie i piąta na świecie.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego