Wielkopolski Portal Senioralny

Dom na Montmartrze

Dom na Montmartrze
    Gdy pierwszy raz wjeżdżałem na Montmartre ktoś, kto mi towarzyszył pokazał dom Dalidy pod numerem 11 rue d'Orchampt . Ten, w którym kilka lat później popełniła samobójstwo.

  Ostatni akt przygotowała starannie. Na nocnym stoliku zostawiła kartkę, na której napisała „Wybaczcie mi. Życie stało się nie do zniesienia”. Ubrana w jedwabną pidżamę, z pełnym makijażem, położyła się na łóżku, 120 tabletek nasennych popiła whisky. Francja i zapewne nie tylko ten kraj opłakiwał śmierć artystki i analizował przyczyny takiej desperacji. Latami dyskutowano o życiu Dalidy, jej trudnym dzieciństwie, późniejszych metamorfozach, romansach, nieudanych związkach, niekiedy sensacyjnych, także po części nieprawdziwych, o samobójstwach byłych partnerów, nieszczęśliwym i niezwyczajnym życiu. Nie byłem wielkim wielbicielem jej talentu, także urody. Gusty moje kształtowało inne pokolenie. Raczej hippiesowskich topielic.

  Wiedziałem wprawdzie, że jest to kariera godna gwiazdy światowego formatu. Publiczność na całym świecie zachwycała się jej głosem i wyglądem. „Gigi L’amoroso” był na ustach milionów. „Paroles, paroles” wykonane z Alainem Delonem, też niegdysiejszym kochankiem, podobnie zachwycało. Przeszły do historii piosenki na zawsze, były i będą śpiewane wielokrotnie przez niezliczoną ilość artystek i artystów wszędzie tam, dokąd dotarły lub dotrą oryginalne nagrania. Zmieniają się style, mody, a one trwają i mają się dobrze. Warto sięgnąć po film: „Dalida. Skazana na miłość” z 2016 roku.

Więcej w tej kategorii: « Prawo głosu! Paczki i tajemnice »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego