Wielkopolski Portal Senioralny

Kane rekordzistka

Kane rekordzistka
    Na czym opiera się długowieczność Japończyków. Może tajemnica tkwi w samodyscyplinie, surowych obyczajach, ciężkiej pracy, zdrowej diecie (ryż, sushi, owoce morza, glony, sake)?

    Trudno jednoznacznie zdecydować jakie są sposoby, by znaleźć się w klubie stulatków. Może odpowiednie ćwiczenia, sporty walki, wieloraki reżim dla organizmu? Nic podobnego, tajemnica kryje się w zupełnie innej pasji. Trzeba po prostu grać w planszówki i pić colę. Wtedy i rozum, i ciało są w najlepszej kondycji. Tak przynajmniej robi mieszkająca w Japonii Kane Tanaka, która ma 117 lat. Pobiła rekord Guinnessa w długowieczności. I… ciągle gra ze swoimi przyjaciółmi, jeśli są młodszymi od Kane o pokolenie, czy nawet dwa, to i tak zaliczają się do grona szacownych seniorów.

2 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę