Wielkopolski Portal Senioralny

Pracowałem w szatni

Pracowałem w szatni
Tak, tak - praca w szatni znanego lokalu to było coś... Zawsze były napiwki oraz duży utarg ze sprzedaży papierosów. Nie wspomnę o innych profitach.

Gdy Gierek został przywódcą naszego kraju, to postanowił przybliżyć go do Zachodu. Wybudowano wówczas kilkanaście drogich hoteli "Orbis". Nikt nie wyobrażał sobie, aby mieszkali w nich Polacy. Chodziło o to, aby budowniczowie nowoczesnych zakładów przemysłowych, za zaciągnięte kredyty, mieli gdzie mieszkać. Przeciż budowaliśmy "Drugą Polskę". I tutaj zaczyna się moja historia... Na początek zostałem pomocnikiem w hotelowej Recepcji. Sprawdzałem jedynie paszporty gości. Później zaproponowano mi obserwowanie przybyszów oraz składanie codziennych raportów. I tak jakoś wkręcono mnie w działania Służby Bezpieczeństwa. Nie powiem, abym mało zarabiał - ale co z tego. Jakoś mi to nie pasowało. Na moją prośbę przeniesiono mnie gdzie indziej. Zostałem kelnerem w nocnym lokalu "Piekiełko". A tutaj było jeszcze gorzej... Nie, nie - nie chcę powracać do tamtych czasów. Ostatecznie wylądowałem w szatni nocnego klubu w hotelu. Co prawda IPN oczyścił mnie z domniemanych zarzutów, ale sąsiedzi i tak patrzą na mnie krzywym okiem. Chciałbym tylko jednego - spokojnej starości.

Więcej w tej kategorii: « Bar mleczny od kuchni PKP nocą »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego