Wielkopolski Portal Senioralny

Moje wakacje

Moje wakacje
   Zawsze jeździliśmy z mężem i dziećmi na wakacje. On lubił góry, a my może. Ale zawsze wyjazd w tamtych czasach był wyzwaniem. Nie to co dzisiaj!

   Pamiętam, jak wieczór poprzedzający wyjazd upływał nam na pakowaniu walizek. Później szliśmy na Dworzec Kolejowy. Oprócz nas na peronie stały nieprzebrane tłumy. Ogromną sztuką było dostanie się do pociągu. Niektórzy szli do miejsca, gdzie przygotowywano wagony do podróży i zajmowali miejsca. Innym pozostawała walka na peronie o pozostałe miejsca. Gdy jakoś dojechaliśmy do celu naszej podróży trzeba było znaleźć nocleg. Tylko nieliczni mieli zagwarantowany pobyt w domach wczasowych. My musieliśmy radzić sobie sami. Na Dworcu Kolejowym zawsze stały osoby, które pośredniczyły w znalezieniu kwatery dla letników.  No cóż trzeba było skorzystać z ich usług. W tamtych czasach wszyscy mieliśmy niewielkie wymagania. Dlatego zawsze udało znaleźć się jakieś lokum, oczywiście bez własnej łazienki. Ale takie to były czasy!

   A dzisiaj wszyscy pragną polecieć samolotem, gdzieś jak najdalej od miejsca zamieszkania. Są nawet skłonni tłoczyć się w samolocie, jak sardynki – mimo szalejącej pandemii.

Więcej w tej kategorii: « Tyle już dni… Celebryci z Berlina »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego