Wielkopolski Portal Senioralny

Tyle już dni…

Tyle już dni…
    W latach 60. ubiegłego wieku powstawały w Polsce tzw. covery światowych przebojów. Nie mieliśmy wówczas świadomości, że to nie polscy twórcy napisali je.

    Czołowym prezenterem takich nowych piosenek był Lucjan Kydryński. Prowadził on zarówno Festiwal w Opolu, jak i w Sopocie. Trudno nie wspomnieć o audycjach radiowych. Zapewne dzięki niemu, jego przyszła żona, zaśpiewała piosenki, które nie koniecznie powstały nad Wisłą. Ale wówczas niewielu o tym wiedziało. Trzeba było mieć dużą bezczelność, aby zataić prawdziwe źródło muzycznych przebojów. Takim zapamiętamy Lucjana Kydryńskiego.

Media

{YouTube}
{/YouTube}
Więcej w tej kategorii: « Już szron na głowie… Moje wakacje »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego