Wielkopolski Portal Senioralny

Córka Seweryna Krajewskiego

Córka Seweryna Krajewskiego
  „Morza szum, ptaków śpiew” – to sygnał rozpoznawczy Seweryna Krajewskiego. Jednak jego życie osobiste okazało się nie do końca tak sielankowe, jak tekst tej piosenki.

    Seweryn Krajewski urodził się w 1947 roku w Nowej Soli. Były to tak zwane Ziemie Odzyskane. Dorastał w Trójmieście i mieszkał w Sopocie. Jest absolwentem klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej i Liceum Muzycznego w Gdańsku. Jednak wybrał gitarę i to tą czerwoną. W grudniu 1965 został członkiem grupy Czerwone Gitary, w której razem z Jerzym Kosselą i Krzysztofem Klenczonem śpiewali skomponowane przez siebie piosenki.

  W tym czasie powstały takie przeboje, jak „Nie zadzieraj nosa”, czy „Historia jednej znajomości”.  W zespole rywalizował z Krzysztofem Klęczonem, autorem takich przebojów jak „ Biały krzyż”, „Wróćmy nad jeziora”, czy „ My z XX wieku”. Gdy panowie się rozeszli, to Seweryn Krajewski poszedł własna drogą. Napisał m.in. muzykę filmową do „Kochanków mojej mamy”, „Uprowadzenie Agaty” oraz serialu „Jan serce”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród.

    Jest jednak coś, co kładzie cień na obrazie idealnego idola. Jest nim jego nieślubna córka i jej przeżycia. Każdy z nas musi ocenić samemu, co jest prawdą – a co nie. Póki co, to zapraszamy Państwa do wysłuchania wyznań Julitty Krajewskiej.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

497 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę