Wielkopolski Portal Senioralny

Wspomnienie dzieciństwa

Wspomnienie dzieciństwa
      Jestem już starszą osobą. I właśnie dlatego zapragnęłam odwiedzić miejsca mojego dzieciństwa. To był Kościan, tam spędziłam dzieciństwo.

    Mam 89 lat i często wspominam miejsca z mojej młodości. Dlatego zapragnęłam odwiedzić je jeszcze raz. Poprosiłam mojego wnuka, aby zawiózł mnie tam. Trochę trwało zanim znalazł czas, ale wreszcie wyruszyliśmy. Dzisiejsze drogi są zupełnie inne niż te stare. Bardzo szybko dojechaliśmy na miejsce. Wkrótce przekonałam się, jak pięknie wygląda dzisiaj Rynek. Tylko ten Ratusz wydał mi się jakiś taki mały. No tak, widziałam go ostatnio w 1939 roku. Byłam wtedy małą dziewczynką. Razem z wnukiem odwiedziłam moją szkołę, dom rodzinny i pobliskie miejsca dziecinnych zabaw. Wszystko zmieniło się i wypiękniało. Były też miejsca, których nie poznawałam. Główne ulice miasta niczym nie przypominały tych z mojego dzieciństwa. Witryny sklepowe były zupełnie inne – bardzo nowoczesne i bogato oświetlone. Wszystko się zmieniło ale cieszę się, że mój dom rodzinny stoi na swoim miejscu.

     Tekst powstał w ramach projektu dofinansowanego z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych - Regrantingowe.

Media

Więcej w tej kategorii: « Mam sporo zainteresowań Samotność »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego