Wielkopolski Portal Senioralny

Nasze historie

Jestem młodą emerytką

     Niedawno przeszłam na emeryturę. Zdrowie nie pozwalało mi na dalszą pracę. Siedzę teraz dużo w domu i często oglądam stare fotografie. Te z młodości, bo innych nie warto oglądać.
Czytaj dalej...

Poznański Marzec '68

   Nazywam się Zdzisław Parucki. W marcu 1968 roku miałem 21 lat. Pracowałem i jednocześnie uczyłem się w I Liceum dla Pracujących w Poznaniu w gmachu popularnego Marcinka. 
Czytaj dalej...

Marzec '68 - jak go pamiętam

    Autorem wspomnień jest Ryszard Sławiński z Konina, późniejszy senator dwóch kadencji oraz członek bodajże ostatniej niezależnej Krajowej Rady Radia i Telewizji. Poniżej publikujemy obszerne fragmenty jego wspomnień z pamiętnego marca '68 roku.
Czytaj dalej...

Wszyscy jesteśmy artystami

    Zawsze byłem rozrywką osobą. Lubiłem w sobotnie wieczory spotykać się ze znajomymi. Umówmy się, że nie były to wieczory przy Radiu "Wolna Europa". Owszem, nie była nam obojętna otaczająca nas rzeczywistość - ale cóż mogliśmy zrobić?
Czytaj dalej...

Tak sobie patrzę

     W różnych telewizjach często jakieś kompletnie nieznane twarze wypowiadają się, jak autorytety, na różne tematy. Ot jacyś niedouczeni ludzie "lansują się"...
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego