Wielkopolski Portal Senioralny

Nasze historie

Inżynierowie - artyści

   Powszechnie nie jest to znane, ale wielu wybitnych twórców i artystów z wykształcenia jest po prostu magistrami inżynierami, a nie absolwentami humanistycznych kierunków. Dlaczego? To bardzo proste…
Czytaj dalej...

Przemoczone pod plecakiem 18 lat

    Z jednej strony mamy kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i rocznicę Porozumień Sierpniowych – a z drugiej pół roku wojny Rosji z Ukrainą. Wnioski z tych zdarzeń dla młodych seniorów są raczej gorzkie.
Czytaj dalej...

Senior, a sprawa Polska!

    Mam dorosłe dzieci, więc nie należy mi się 500+, ani 300+, nie wspominając o tzw. bonie turystycznym. Ale na emeryturę przejdę dopiero za rok, więc nie należy mi się ani trzynasta, ani czternasta emerytura.
Czytaj dalej...

Zbigniew Wodecki

    Trudno w to uwierzyć ale to już pięć lat, od kiedy nie cieszy nas swoim głosem. Był niezwykle lubianym piosenkarzem. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że był takim polskim Karelem Gottem.
Czytaj dalej...

Muzycy w hołdzie Ukrainie

   Któż z nas nie pamięta zespołów „The Beatles”, „Animals”, „Procol Harum”, Czy „Pink Floyd”?  Mimo, że nasi idole, tak jak my - trochę posiwieliśmy, to kochamy ich dalej. Na szczęście z wzajemnością.
Czytaj dalej...