Wielkopolski Portal Senioralny

Nasze historie

Przemoczone pod plecakiem 18 lat

    Z jednej strony mamy kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i rocznicę Porozumień Sierpniowych – a z drugiej pół roku wojny Rosji z Ukrainą. Wnioski z tych zdarzeń dla młodych seniorów są raczej gorzkie.
Czytaj dalej...

Senior, a sprawa Polska!

    Mam dorosłe dzieci, więc nie należy mi się 500+, ani 300+, nie wspominając o tzw. bonie turystycznym. Ale na emeryturę przejdę dopiero za rok, więc nie należy mi się ani trzynasta, ani czternasta emerytura.
Czytaj dalej...

Zbigniew Wodecki

    Trudno w to uwierzyć ale to już pięć lat, od kiedy nie cieszy nas swoim głosem. Był niezwykle lubianym piosenkarzem. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że był takim polskim Karelem Gottem.
Czytaj dalej...

Muzycy w hołdzie Ukrainie

   Któż z nas nie pamięta zespołów „The Beatles”, „Animals”, „Procol Harum”, Czy „Pink Floyd”?  Mimo, że nasi idole, tak jak my - trochę posiwieliśmy, to kochamy ich dalej. Na szczęście z wzajemnością.
Czytaj dalej...

Byłem młodym człowiekiem

    Ukończyłem studia na Wyższej Szkole Rolniczej w Poznaniu. Otrzymałem nakaz pracy w poznańskiej Goplanie. Dzisiaj to brzmi dziwnie, ale takie to były czasy. Na początek zostałem zastępcą kierownika produkcji.
Czytaj dalej...

POLSKA

   W połowie lat 80. ubiegłego wieku Kazik Staszewski – lider zespołu KULT śpiewał – jak się później okazało – hymn pokolenia. Utwór nazywał się POLSKA.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego