Wielkopolski Portal Senioralny

Husaria - postrach Europy

Husaria - postrach Europy
    Husaria była jedyną formacją, która potrafiła w natarciu przejść z rozproszenia w zwarty szyk i odwrotnie, nikt tego nie potrafił !!!

     Najemnicy z tamtych lat zastrzegali sobie w kontraktach że nie będą brali udziału w bitwie, w której bierze udział polska Husaria. Przez 100 lat nie przegrali żadnej bitwy. Husarzy nie byli rycerzami "państwowymi" to było "prywatne" wojsko bardzo drogie w utrzymaniu. Ówcześni książęta i wysoka szlachta miała ich na własnym utrzymaniu. Siła Husarii nie była w orężu - siła tkwiła w honorze i w bardzo wysokim morale. Przeciętny husarz w walce dawał z siebie 200% własnych możliwości, bo być Husarem to był honor. Każdy husarz dokładał z własnego majątku żeby iść na wojnę, bo utrzymanie tej jednostki dla państwa było zbyt dużym obciążeniem. Wszystko to robiono dla Honoru i Chwały Rzeczypospolitej w imię Boga. Poświęcenie tych ludzi ukształtowało legendę tej formacji.

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego