Wielkopolski Portal Senioralny

Najzabawniejsze PKF cz. 2

Najzabawniejsze PKF       cz. 2
 Wszyscy doskonale pamiętamy, że w kinie przed każdym filmem była wyświetlana Polska Kronika Filmowa, a nie jak dzisiaj reklamy. Co tydzień ukazywało się kolejne jej 10. minutowe wydanie.

    Były w niej relacje z życia politycznego, społecznego i kulturalnego. Nie brakowało także zabawnych felietonów. To właśnie ich zbiór, pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku pragniemy Państwu przypomnieć. Pierwsze wydanie Polskiej Kroniki Filmowej ukazało się już w 1944 roku. PKF kontynuowała przerwaną działalność przedwojennej Kroniki Filmowej Polskiej Agencji Telegraficznej, lecz w zupełnie odmiennym stylu.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego