Wielkopolski Portal Senioralny

Stadion, czyli żywot Józefa

Stadion, czyli żywot Józefa
Bohater filmu dokumentalnego przepracował prawie całe swoje życie na Stadionie X-lecia w Warszawie. Związany był z nim od dnia jego powstania do roku do przejścia na emeryturę.    

Bohater filmu opowiada o dziejach świetności obiektu, wzniesionego przy okazji  Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów. W następnych latach odbywały się na nim m.in. wielkie imprezy sportowe. Bohater przywołuje liczne anegdoty, przedstawiając rzeczywistość stadionową od innej strony. Film jest ciekawą syntezą ówczesnego systemu propagandy. Film można obejrzeć tutaj:  Wystrczy prawym klawiszem myśzki nacisnąć na ten link http://ninateka.pl/film/ireneusz-engler-stadion-czyli-zywot-pana-jozefa-wfdif

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę