Wielkopolski Portal Senioralny

Szeregowiec Ryan

Szeregowiec Ryan
    Dokładnie 75 lat temu odbył się przełomowy desant aliantów w Normandii. Brało w nim udział także wielu Polaków.

    Operacja desantowa przeprowadzona w czerwcu 1944 roku na plażach Normandii była największą tego typu operacją. Dzięki niej aliantom udało utworzyć się w Europie drugi front. Chyba najciekawszym filmem nawiązującym do tych wydarzeń jest obraz Stevena Spielberga „Szeregowiec Ryan”. Film otrzymał pięć statuetek Oskara, w tym za najlepsze zdjęcia. Ich autorem jest Janusz Kamiński pochodzący z Wrocławia.

    Aby zobaczyć film wystarczy nacisnąć TUTAJ

Więcej w tej kategorii: « Największy skok w PRL Dreszcze »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego