Wielkopolski Portal Senioralny

Churchill – gigant XX wieku

Churchill – gigant XX wieku
    Już w młodości został weteranem wojen w zamorskich koloniach Imperium Brytyjskiego -  na Kubie, w Indiach, Sudanie i w Afryce Południowej. Był wówczas także wziętym korespondentem wojennym.

     Po tych błyskotliwych sukcesach został członkiem rządu. Mimo wielu porażek wybrano go premierem Wielkiej Brytanii. Już przed II wojną światową stworzył nowoczesne brytyjskie lotnictwo, wojska pancerne i potężną marynarkę wojenną. Jego przemówienia przeszły do historii. Był bowiem mistrzem słowa. Był również mistrzem dyplomacji. Chociaż nie wszystko mu się udało… Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu dokumentalnego przedstawiającego sylwetkę tego charyzmatycznego przywódcy.

Media

Więcej w tej kategorii: « Piłat i inni Największy skok w PRL »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego