Wielkopolski Portal Senioralny

Zima stulecia

Zima stulecia
   Tuż przed nocą sylwestrową 1979 roku zaczął padać śnieg. No i padał tak przez kolejne kilkadziesiat godzin.

    Jak zwykle drogowców „zaskoczyła zima”. Ale wówczas była ona bardzo sroga. Gdy obudzono się w Nowym Roku, to ani koleje, ani tramwaje już nie były w stanie jeździć. To była katastrofa. Rankiem 2 stycznia ulice były nieprzejezdne. Władze wysłały na ulice pojazdy budowlane, aby uprzątnęły śnieg. Niestety paliwo w zewnętrznych zbiornikach po prostu zamarzło. Do elektrowni nie docierały także transporty z węglem. Nikt nie przewidział takiego przebiegu wydarzeń.

    Zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiej relacji z tamtych dni przed trzystoma latami:

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego