Wielkopolski Portal Senioralny

Małżeństwo z rozsądku

Małżeństwo z rozsądku
     Taki tytuł nosi znana komedia filmowa z lat 60. ubiegłego wieku. Dzisiaj ogląda się ją z nostalgią.

     Joanna (Elżbieta Czyżewska) jest córką zamożnych handlarzy z warszawskiego bazaru. Jej ojciec szuka dla dziewczyny kandydata na męża. Zależy mu na tym, by zawód przyszłego zięcia usprawiedliwiał posiadanie samochodu i willi, co pozwoliłoby mu nie zdradzać swojego prawdziwego majątku. Wybór pada na Andrzeja (Daniel Olbrychski), biedującego plastyka, bezskutecznie usiłującego sprzedawać swoje obrazy pod murami warszawskiego Barbakanu. Handlarz wykupuje wszystkie płótna młodego artysty, przez co ten z dnia na dzień staje się wziętym malarzem.

      W filmie zobaczymy także cała plejadę polskich aktorów - Bogumiła Kobielę, Wojciecha Pokorę, Hanke Bielicką i wielu innych. Zapraszamy Państwa do obejrzenia tego filmu. Wystarczy nacisnąć TUTAJ.

37 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę