Wielkopolski Portal Senioralny

Nóż w wodzie

Nóż w wodzie
    Debiut fabularny Romana Polańskiego. Film zjednał mu w Polsce całą rzeszę oficjalnych krytyków. Jednak od niego rozpoczęła się międzynarodowa kariera reżysera.

   Mimo osobistej krytyki Władysława Gomółki film został zgłoszony do nagrody Oskara. Ostatecznie „Nóż w wodzie” został jednym z czterech filmów nominowanych do tej nagrody w kategorii filmu nie anglojęzycznego. Roman Polański nie widząc swojej przyszłości w Polsce  Roman wyjechał do Francji, której był też obywatelem. Współcześnie Nóż w wodzie ma opinię jednego z najlepszych filmów polskich, o czym świadczy plebiscyt przeprowadzony przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. Scenariusz filmu napisał Roman Polański wspólnie z Jerzym Skolimowskim i Jakubem Goldbergiem. Podczas podróży nad jezioro małżeństwo zabiera młodego człowieka, którego następnie zaprasza na swój jacht. W trakcie rejsu dochodzi do rywalizacji pomiędzy mężczyznami. W filmie występują Leon Niemczyk, Zygmunt Malonowicz i Jolanta Ubecka. Muzykę skomponował Krzysztof Komeda.

   Aby zobaczyć film wystarczy nacisnąć TUTAJ

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego