Wielkopolski Portal Senioralny

Statek

Statek
     Autorem filmu dokumentalnego jest Marian Marzyński (Marian Kuszner). Do 1968 roku był w Polsce reżyserem filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych.

      W trakcie II wojny światowej znalazł się w warszawskim getcie. Po wojnie pracę zawodową rozpoczął w Polskim Radiu, następnie był dziennikarzem i twórcą popularnych telewizyjnych programów. Między innymi był współtwórcą programu telewizyjnego "Turniej miast". Po wydarzeniach marcowych w 1968 roku wyjechał do Danii, a następnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął pracę w nowo powstałej szkole filmowej Rhode Island School of Design. Marian Marzyński uczył młodych amerykańskich filmowców.

       Zapraszamy Państwa do obejrzenia jego filmu o polskim Marcu '68.

 

 

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego