Wielkopolski Portal Senioralny

Kino Seniora

Dacza Mołotowa

   Prawie przez 40 lat stał u boku Stalina. Zawsze szli ramie w ramię. Uważano, że jest bardziej lojalny wobec Stalina, niż własnej żony. Jego ostanie lata życia były jednak mało spektakularne.
Czytaj dalej...

Najzabawniejsze PKF z lat 80.

     Zapewne pamiętają Państwo, że w kinie przed każdym seansem wyświetlana była Polska Kronika Filmowa. Wyprodukowanie dwóch wydań tygodniowo było dużym przedsięwzięciem organizacyjnym.
Czytaj dalej...

Ida

   „Ida”, to film, który dostał nagrodę Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Obraz jest skromną i nisko budżetową produkcją, która zdobyła na całym świecie ogromną ilość nagród.
Czytaj dalej...

Dzięcioł

   Jerzy Gruza jest reżyserem takich seriali filmowych jak „Wojna domowa” i „Czterdziestolatek”. Bywał również reżyserem Festiwalu w Sopocie. Ale wszyscy pamiętamy jego film „Dzięcioł”.
Czytaj dalej...

Złote Runo

   To niezwykły film w reżyserii Janusza Kondratiuka ze scenariuszem jego brata Andrzeja. Film powstał w warunkach wręcz off-owych. Może właśnie dlatego jest przejmujący.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego