Wielkopolski Portal Senioralny

Kino Seniora

Człowiek z M-3

     Dziś już mało kto pamięta, że można było otrzymać przydział ze Spółdzielni Mieszkaniowej na wymarzone mieszkanie.  A  M-3 oznaczało, że jest to lokum dla trzech osób.
Czytaj dalej...

Romeo + Julia

     Tragedia Williama Szekspira "Romeo i Julia", przeniesiona we współczesne realia subkultury i rywalizujących ze sobą gangów.
Czytaj dalej...

Dywizjon 303

    Tego lata w polskich kinach ukażą się dwa filmy o heroicznych wyczynach pilotów z Dywizjonu 303. Ale który wybrać?
Czytaj dalej...

Był Luksemburg

    Film opowiada o losach młodzieży, której w dorosłe życie przyszło wejść na przełomie lat 50 i 60. Po okresie stalinizmu przyszła gomułkowska "Mała stabilizacja". Ludziom zaczęło się wydawać, że teraz uzyskają przynajmniej namiastkę normalnego życia.
Czytaj dalej...

Doktor Żywago

      To kolejna ekranizacja słynnej powieści Borysa Pasternaka. Tym razem zrealizowana została współczesnym językiem filmowym. Wydaje się, że o wiele bardziej zmysłowa niż pierwowzór z Omarem Sharifem.
Czytaj dalej...

"Hair" Miloša Formana

     Światowej sławy reżyser urodził się i wykształcił w Czechosłowacji, tam zrealizował swój słynny film "Miłość blondynki". W 1968 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował do końca swoje życia. 
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego