Wielkopolski Portal Senioralny

Edyta Geppert - Kocham cię życie

Edyta Geppert - Kocham cię życie
Piosenkarka urodziła się w Nowej Rudzie. W młodości występowała Zespole Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". 

Matka Edyty Gepert jest Węgierką i dla tego bliskie jej sercu są czardasze. Po raz pierwszy zaprezentowała się szerszej publiczności w 1984 roku. Zdobyła wówczas I nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  Jej twórczość klasyfikowana jest najczęściej jako piosenka poetycka lub poezja śpiewana, choć artystka tych klasyfikacji nie lubi. W swojej działalności artystycznej dała ponad trzy tysiące recitali na żywo. Każdy występ, był misternie przygotowanym spektaklem. 

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego